Kategoriler
SEPETİM

İade, Teslimat ve Değişim

Ürün İade, Değişim ve İptal
Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

  • Değişim süremiz 15 gündür.
  • Satın alınan ürünlerin sebepsiz cayma hakkı 7 gündür.
  • Siparişinizi siparişiniz kargoya verilene kadar iptal edebilirsiniz, iptal için 0545 515 52 00 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
  • İade edilen ürünlerin iade kargo ücretini alıcı öder.

Ayıplı Malın İadesi
Üründen kaynaklanan herhangi bir sorundan dolayı müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, ücretsiz kargo, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarına sahiptir.

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;
Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

İade formunu eksiksiz doldurarak, MNG kargo ile aşağıda bulunan adrese 'karşı ödemeli' olarak gönderebilirsiniz.

Ürün Değişimi Nasıl Yapılır?
Aldığınız ürünü çeşitli sebeplerden dolayı değiştirmek istediğinizde ürünü düzgün bir şekilde paket haline getirerek; sitemizde bulunan Ürün İadesi formunu doldurun ve form sonucu elde ettiğiniz İade Numarası'nı yazarak  Kargo ile karşı ödemeli olarak aşağıdaki adrese göndermenizi rica ediyoruz.
Değişim ürünü firmamız tarafından gönderilirken kargo ücreti müşteri tarafından ödenmektedir.

  • Değişimlerde ücret farkı bulunuyor ise havale/eft işlemi ile gönderilmektedir.
  • Ürün kontrolü yapıldıktan sonra değişiminiz 7 iş günü içerisinde yapılıp size tekrar gönderilecektir.
  • Faturasız iade ve değişim yapılamamaktadır.
  • Kapıda Ödeme İle Verilen Siparişlerin Para İadesi Nasıl Yapılır?

İade talebi oluştururken, vermiş olduğunuz IBAN numarasına tanımlı olan kartınıza 1-7 iş günü içinde iade işlemi gerçekleştirilir. Vermiş olduğunuz bilgiler yanlış ise para banka tarafından  OSSO SHOES a iade edilir ve bu gecikmeden OSSO AYAKKABI SANAYİ PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. sorumlu değildir, daha sonra doğru bilgileri tarafımıza bildirdiği sürece aynı işlem tekrar yapılır.

Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda yada banka kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve firmamızın bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. 

Ücret iadesi yapılırken kapıda ödeme hizmet bedeli ve iade kargo ücreti toplam bedelden düşülerek para iadesi yapılır.